VoIP II. : Hogyan csináljam?
- 2 minutes read - 247 wordsTehát hogyan lehet igénybe venni, mivel?:
- Normál hagyományos készülékkel, ami egy VoIP átalakítóhoz csatlakozik, ennek ára kb. 10-12ezer forint. Előnye, hogy használható a régi telefonkészülék. Hátránya, hogy külön meg kell venni ezt a kütyüt és böngészőből konfigurálni. Ezért nem ajánlom. (Ilyen van nekünk a nyaralóban, megbízható, kiválóan megfelel a célnak, 2 vonalat kezel, de aki nem akar belebonyolódni, annak ld. a 2. pont.)
- VoIP-s készülékkel. Ajánlom pl. a Gigaset A510/540 sorozatot, kb. 12-18ezer Ft. Előnye: DECT készülék, hordozható, mint egy mobil, bárhová elhelyezhető a lakásban, nem kell hozzá vezeték, csak a töltő. Akár 4-5 vonalat is kezel egyszerre, köztük a meglévő vezetékes vonalat is. A sugárzó egysége bárhol lehet, ahol a szolgáltató routerével összedugható, a beszélő rész ettől független. Rengeteg telefonszámot tartalmazhat, a mobilos telefonkönyvvel szinkronizálhatjuk egy kis trükkel, a Google-nál tárolt listánk segítségével. Böngészőből igen gyorsan konfigurálható. (Nekünk is, és a szülőknek is ilyen van.) Hátránya: Talán csak annyi, hogy az akkuja hosszabb beszélgetés közben lemerülhet.
- Mobillal. Legyen persze mobilnet, mert a wifik megbízhatatlanok, sokféleképpen konfiguráltak és amíg az ember átmegy egyik helyről a másik wifis helyre, nem lenne elérhető, ha nem lenne mobilnet. Itt a Zoiper-t kell letölteni Androidos és Iphone-os készüléken, majd az Ephone-nál belépni, beolvastatni a QR-kódot és kész is! Előnye: A mobil mindig kéznél van, de érdemes a Zoipert integrálni a hívásba és mindig fusson, továbbá külön csengőhang legyen hozzá. Hátránya: kényelmesebb egy hagyományos készüléket használni. Az otthoni neten jobban működik a Gigaset. Hosszú távon nem érdemes keverni a mobilt a “vezetékessel”.